Váchartyáni Apáczai Csere János Általános Iskola

Boldog iskola

vachartyan iskola boldog logo

e-Ügyintézés

vachartyan kreta e ugyintezes logo

e-Napló

vachartyan iskola kreta rendszer logo

e-kréta belépési segédlet

e kreta belepesi segedlet 1

Látogatók

Ma
Tegnap
A héten
A hónapban

IP címed: 3.17.155.150
2024-05-20 05:47

Váchartyán település

Váchartyán község címere

„Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban!
A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést!”

Tisztelt Látogató!

Örömmel üdvözöljük honlapunkon.

A Váchartyáni Apáczai Csere János Általános Iskola Pest megyében Váchartyán településen működő közoktatási intézmény.

Iskolánk idén immár 59 éves! Nagy elődök nyomdokain járva, az iskolai hagyományokra építve végezzük mindennapi oktató-nevelő munkánkat. A tanulói felzárkóztatás, tehetséggondozás elsődleges, fontos feladat 15 fős tantestületünk számára. Olyan gyermekközpontú nevelés megvalósítására törekszünk, amelyben minden gyermek színvonalas, személyes igényeinek megfelelő fejlesztésben részesül.

Intézményünk fenntartója és működtetője 2013. január 1-jétől a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Váci Tankerülete.

Nyolcosztályos iskolánkban jelenleg 157 fő a beiratkozott tanulók száma, ami folyamatosan növekvő tendenciát mutat. Emelkedik a környező településekről bejáró gyermekek száma is. Az eddigi 2 település mellett (Kisnémedi, Püspökszilágy) még Csörögből járnak tanulók.

Az alsó és felső tagozat négy-négy osztályterméhez iskolai könyvtár, számítástechnikai szaktanterem, tornaterem, aszfaltos sportpálya, modern melegítő konyha, ebédlő is társul.

Iskolánkban matematika, magyar, angol és informatika tantárgyakat az 5-6-7. osztályokban csoportbontásban oktatjuk. A két alsó és egy felső tagozatos napközis csoport foglalkozásai kiegészülnek délutáni báb, furulya, angol és francia nyelvi érdeklődési körökkel.

A mindennapos testnevelés heti 5 órája mellett, az atlétika, aikidó, karate, kosárlabda, kézilabda, úszás biztosítja a mindennapi testedzés lehetőségét.

A zenei nevelést a Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, valamint az iskolai énekkar közösen végzi.

Tanulóink részt vesznek a környező települések által szervezett, valamint az országos versenyeken, ahol kiváló eredményeket érnek el. Iskolánkban hagyománya van a területi szövegértő, valamint a Szilárd Leó területi fizika-kémia versenyeknek.

Működésünk, céljaink eléréséhez támogatást nyújt a Szülői Munkaközösség.

Dr. Vass Zoltán

Címünk:

2164 Váchartyán, Halászi Károly u.2.
Tel:27-566-620 Fax:27-566-621